23/7/2017
13:00
wydarzenie specjalne

Girls to the Front: piknik na Placu

23 lipca spędźcie dziewczyńską niedzielę na Placu Defilad!

Premiery doczeka się piąty numer zina "Girls to the Front", którego tematem przewodnim jest seks

Najnowszy numer jest prawie dwa razy grubszy od poprzednich i zaangażowało się w niego bardzo wiele mądrych osób, dlatego koniecznie wpadajcie zobaczyć rezultaty! Ale to nie wszystko, chcemy ten temat rozwinąć - w trakcie pikniku odbędzie się panel dyskusyjny, gdzie z zaproszonymi przez nas dziewczynami porozmawiamy m.in. o definicji oraz roli seksu i seksualności w dobie Internetu i burzliwych zmian politycznych. Obejrzycie również performans w choreografii Alicji Czyczel, zainspirowany tematami poruszonymi w zinie. Co jeszcze z atrakcji? O 13:00 zaczynamy wspólne warsztaty kolażowe z Anią Kamecką i warsztaty komiksowe z Emmą Dajską! Na pewno część z powstałych prac wybierzemy do następnego, 6. numeru zina "Girls to the Front". Weźcie nożyczki ✂️ W trakcie wydarzenia będziecie również miały/mieli okazję zrobić sobie handpoke'a u Estrady Osmyckiej czy kupić ubrania od Lostinlvxvry! A na zakończenie dziewczyńskiego pikniku - koncert Vittumy, projektu łączącego przeszywający wokal z otaczającymi nas szumami i dźwiękami. Nie przegapcie - all girls to the front, we're not kidding! 

Szczegółowy plan dnia znajdziecie poniżej:

13:00 - 18:00 Warsztaty komiksowe z Emma Dajska 

13:00 - 18:00 Wspólne robienie kolaży z Anią Kamecką, której prace znajdują się w poprzednich numerach zina.

13:00 - 20:00 Możliwość kupienia nowego numeru zina i poznania super dziewczyn!

14:00 - 16:00 Handpoke tatuaże od Estrady Osmyckiej.

16:30 Dyskusja przy stole: dziewczyny i seks. Panelistkami będą: Zofka Jabłońska, Zofia Krawiec, Dominika Maj, Dr. Maria M. Pawłowska, ale do rozmowy zapraszamy was wszystkie!

18:00 Performance Alicji Czyczel (http://cargocollective.com/alicjaczyczel)

19:00 Koncert Vittuma (https://vittuma.bandcamp.com/ )

Vittuma – jednoosobowy projekt Magdy Aka Vittumy znanej z nikomu nieznanych projektów, takich jak: LØVTE, Gina Deep, Shape Of My Fall czy Antena Error. Piosenki Vittumy są mieszanką damskiego EMO, odgłosów ziemi oraz subtelnej, ascetycznej elektroniki. Vittuma (pod/świadomie) czerpie pełnymi garściami z tradycji triphopowej. Znajduje też dla swoich piosenek ciekawe i spójne scenerie, na przykład blokowiska, między którymi rozkłada swój skromny sprzęt, zaprasza mieszkańców i koncertuje. Mały ładunek sprzętowy < duży ładunek emocjonalny. https://vittuma.bandcamp.com/releases.

Girls to the Front to dziewczyński feministyczny zin oraz cykl imprez. Organuzują koncerty dziewczyn z Polski i z zagranicy, grają aftery z ulubionymi piosenkami (wcześniej jako damsels in distress djs) i co kilka miesięcy wydają własnego zina. Chcą, aby dziewczyny miały własną przestrzeń do dzielenia się swoimi pracami, tekstami i projektami muzycznymi! GRRLS RULE!

Dołącz do wydarzenia

To też Ci się spodoba:

W tym roku nie mamy już więcej podobnych wydarzeń
© STUDIO teatrgaleria 2018