15/7/2017
22:00
koncert

Jastrzębski / Domagalski / Masecki / Młynarski

Maseckiego poznaliśmy chwilę po wejściu Polski do Unii Europejskiej i od ponad 10 lat śledzimy jego oryginalne poszukiwania sensów. Znajomość tę staramy się pielęgnować na różne, nie tylko europejskie, sposoby. 

Potem w okolicy pojawił się Piotrek. Przyjechał z Krakowa z grupą przyjaciół i grał z nimi muzykę jazzową. Czarował dziewczyny i chłopaków od Białołęki po Kabaty. Czyni to bezustannie do dziś, ku radości lokalnych melomanów. 

Młynarskiego się wstydziliśmy, bo to chłopak z wielkiego świata, ale z oddali podziwialiśmy, w licznych projektach i składach mniej albo bardziej warszawskich. Ostatnio (dzięki opatrzności) mamy coraz więcej cudnych okazji by bywać z nim w Studio. 

Panowie od jakiegoś czasu intensyfikują współpracę, a projekt, który będziecie mogli poczuć na Placu poruszył nasze czarne serca i mroczne dusze tak mocno, że od czasu radiowej premiery w Studio S1, bezustannie dopytywaliśmy KIEDY zaprezentują się masowej publiczności. 

Efekt współpracy legendarnej młodzieży z legendą polskiej muzyki uliczno-rozrywkowej, Jerzym Jastrzębskim to coś, na co czekaliście od wielu, wielu lat. Nie róbcie sobie krzywdy i nie omijajcie tej okazji. WARTO być w tym razem z nami.

 

Jerzy Jastrzębski - akordeon

Marcin Masecki - pianino

Piotr Domagalski - kontrabas 

Jan Emil Młynarski - perkusja

Jerzy Jastrzębski, ur. 1941 w Warszawie. Warszawski akordeonista dansingowy.. Miał być pianistą ale jako nastolatek zakochał się w akordeonie i bardzo szybko rozpoczął karierę grając w większości dansingów warszawskich ( Spatif, Melodia, Adria) a w szczególności przez lata w słynnym lokalu "Stolica". Grał z przedwojennymi muzykami rewiowymi i uczył się od nich kunsztu muzyka rozrywkowego. W latach 70-tych odbył tournee po USA towarzysząc na scenie Hance Bielickiej. Muzyk z bardzo szerokim repertuarem, wirtuoz. Fachowiec w swojej dziedzinie, wybitny interpretator szlagierów jazzowych, tang, piosenek warszawskiej ulicy. Sam uważa się za muzyka jazzowego. W ostatnim czasie występuje i nagrywa z zespołem Warszawskie Combo Taneczne. W sześćdziesięcioletniej karierze jego pierwszy autorski kwartet jazzowy powstaje właśnie teraz.

wstęp wolny

15/07/2017

g. 22:00

Wspierają nas: Teatr Studio/Plac Defilad, Jameson Irish WhiskeyRadio Kampus

Dołącz do wydarzenia

To też Ci się spodoba:

W tym roku nie mamy już więcej podobnych wydarzeń
© STUDIO teatrgaleria 2018