30/7/2017
21:00
wydarzenie specjalne

Klub Komediowy: Musical Improwizowany

SINE METU / Klub Komediowy na Placu prezentuje: Musical Improwizowany

Grupa improwizatorów, aktorów i wokalistów na Państwa oczach będzie tworzyć przedstawienie muzyczne. Wszystko improwizowane i wszystko na żywo - muzyka, dialog, piosenki. Potrzebny im jest tylko tytuł. Musical Improwizowany to bardzo dobrze znany i ceniony na świecie format. Swoje początki miał już w latach 60. XX w. w USA. Mało kto wie, że znany na całym świecie musical „Hair” miał improwizowane sceny.

Musical w mediach:

Aktorzy mając do dyspozycji jedynie sceniczną przestrzeń, dwa krzesła, wsparcie w postaci muzyki granej na żywo na pianinie i zasoby ludzkie swojego zespołu zdołali zbudować wokół tego niedorzecznego tytułu całą historię. Co więcej, historia ta miała ręce i nogi, odpowiednie zwroty akcji oraz efektowne i zaskakujące zarazem zakończenie. Dialogi przeplatane były piosenkami, momentami energicznymi, innym razem romantycznie lirycznymi. Nad rytmem całego przedstawienia doskonale czuwała pianistka (Joanna Kucharczyk), dbająca by aktorzy nie spowalniali dynamicznego tempa musicalu.

http://www.teatrdlawas.pl/artykuly/558-drzyjcie-scenarzysci

Wystąpią: Piotr Gasik, Agnieszka Bajer, Kinga Kosik-Burzyńska, Kasia Kołeczek, Aleksandra Markowska, Mateusz Lewandowski

Piano: Joanna Kucharczyk 

Klub Komediowy działa od 3 lat na Placu Zbawiciela w Warszawie. Jesteśmy pierwszym i jedynym klubem komediowym w Polsce. Codziennie można przyjść na spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo. Można zobaczyć u nas teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Hurt Luster, Humbuk) stand-up (Stand Up Polska), kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Niektóre Długopisy Piszą Wolniej), koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. Prezentujemy formaty i spektakle, które są naszymi oryginalnymi produkcjami: Bitwa na dubbingi, Musical improwizowany, Mała gra o nic  i inne. Na naszej scenie gościliśmy m.in Janusza Gajosa, Jacka Fedorowicza, Szczepana Twardocha, Marcina Maseckiego, Mariusza Szczygła, Jakuba Żulczyka i innych. Pokazujemy to, co najciekawsze w niezależnej komedii, robimy nowe rzeczy, eksperymentujemy, wypracowujemy formaty i czerpiemy to, co najlepsze z przeszłości polskiej komedii.

Dołącz do wydarzenia

To też Ci się spodoba:

W tym roku nie mamy już więcej podobnych wydarzeń
© STUDIO teatrgaleria 2018