20/5/2017
13:00
film

Warsztat „Nasiona z tamtych lat” w ramach Millennium Docs Against Gravity

Z okazji 14. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity zapraszamy na warsztaty „Nasiona z tamtych lat", które odbędą się po filmie „Ziarno: historia nieznana".

Film rozpocznie się o godz. 11.00 w Kinotece.

O filmie można przeczytać: http://bit.ly/2qFWEYi

Na warsztaty zapraszamy przed barStudio na Placu Defilad. Porozmawiamy z naukowcem z Banku Nasion, który istnieje na terenie Warszawy od lat 90. ubiegłego wieku. Ta nowoczesna instytucja zajmuje się długoterminowym przechowywaniem nasion (w zamrażarkach lub termosach z ciekłym azotem). Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, na czym polega genetyczna modyfikacja nasion oraz jakim istotnym zagrożeniom podlegają rośliny jadalne w Polsce. Następnie wezmą udział w sadzeniu dawnych odmian dyń, które przez całe lato będą rosły w workach na Placu Defilad przed baremStudio. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się także, czego potrzebują nasiona do wykiełkowania oraz jak należy umieszczać je w ziemi. Część nasion dawnych odmian dyń lub innych warzyw będzie można zabrać ze sobą i posadzić na działce lub balkonie, tym samym osobiście przyczyniając się do wzbogacenia bioróżnorodności w Polsce.

Warsztat poprowadzi: Paulina Jeziorek – założycielka ogrodu społecznego Wspólny Ogród przy Służewskim Domu Kultury. Współtworzy kolektyw Jadalnia Warszawa, który podczas wspólnych spacerów przygląda się roślinom jadalnym w przestrzeni miasta.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: wszystkie opisy filmów znajdują się na stronie www.docsag.pl oraz w gazetach festiwalowych odstępnych w kinach: Kinotece, Lunie, Iluzjonie.

Pytania prosimy kierować na adres e-mail: akademia@againstgravity.pl oraz tel.: 669 870 880

Dołącz do wydarzenia

To też Ci się spodoba:

W tym roku nie mamy już więcej podobnych wydarzeń
© STUDIO teatrgaleria 2018