10/8/2017
19:00
koncert

Piano Bar Studio: Mateusz Gawęda

Cykliczne i zupełnie niezobowiązujące spotkania z pianistami zaczęły się późną jesienią albo wczesną wiosną. Nie pamiętamy do końca kiedy, bo to już było wiele tygodni temu, a u nas każdy tydzień przynosi tyle atrakcji, że człowiek bez notesu gubi się bezpowrotnie. 

Przygotowaliśmy na lato specjalną edycję cyklu Piano Bar Studio, która spowoduje, że mimo możliwie jesiennej aury, lżej nam będzie na sercu i łatwiej będzie znieść, że ktoś bliski wyjechał na urlop dewizowy, a my siedzimy w Warszawie i przyglądamy się miesięcznicom na Krakowskim. Ale nie bójcie się. Nie o polityce będzie, tylko o pianinie. I o magii płynącej z gastronomii rozrywkowej. 

Chcemy Wam powiedzieć, że wiemy dobrze, że WSZYSTKO JUŻ BYŁO. Coś było. I potem się kończyło. I wszystko potem było inaczej. A po potem to „inaczej" też się kończyło i znowu było inaczej a często tak, jak już było wcześniej. I jak kiedyś było, tak jak teraz jest, to upust niepotrzebnym emocjom i ukojenie w sercu przynosiły mieszkankom i mieszkańcom Warszawy knajpy, klubokawiarnie i rozmaite speluny.

I w tych wyjątkowych miejscach czasami stały instrumenty, na których ku powszechnej uciesze grali wybitni muzycy. Znając zasadę powtarzalności rzeczywistości, przy równoległej regule niezmienności charakteru ludzkiego, wracamy do sprawdzonych pomysłów tworzenia azylu od świata pełnego niepokojów i niepotrzebnych historycznych analogii. Zapraszamy Was na cykliczne spotkania z wybitnymi muzykami. Muzykami grającymi na pianinie. 

Bądźcie w tym z nami. A świat po nieuchronnym resecie, na powrót się chwilowo uspokoi. Wspierają nas Jameson Irish Whiskey i Radio Kampus.

Mateusz Gawęda – ur.1990 r. pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Joachima Mencla. 

Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje. Współpracował i występował ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej m.in. Billy Hart, Rusty Jones, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi. Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata...

Zdobywca licznych nagród: 

2017, Nominacja do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Jazzowy Debiut Fonograficzny za album w trio "Overnight Tales". 

2016, Nagroda indywidualna ufundowana przez firmę stainway. 

2015, Nagroda indywidualna "najlepszego pianisty" w Otwartym Konkursie na Indywidualność Jazzową 2015 podczas 51. Jazz Nad Odrą. 

2015, Wyróżnienie w kategorii open za utwór "Polish Drama" podczas IX Konkursu Kompozytorskiego im.Krzysztofa Komedy.

2013, Grand Prix na XXII Międzynarodowym KROKUS JAZZ FESTIWAL w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w Jeleniej Górze (PeGaPoFo)

2013, Grand Prix na II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji i Interpretacji Jazzowej w Chodowie (solo)

2013, II miejsce podczas 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2013 (PeGaPoFo)

2012, I miejsce na GORZÓW JAZZ CELEBRATIONS – XXXVIII „Klucz do Kariery” (PeGaPoFo)

2011, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów „Jazz Juniors” (PeGaPoFo)

2010, Grand Prix na 3th Tarnów International Jazz Contest (Pezda/Gawęda Duo)

2007, III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Jazzowych w Warszawie (solo)

Dołącz do wydarzenia

To też Ci się spodoba:

W tym roku nie mamy już więcej podobnych wydarzeń
© STUDIO teatrgaleria 2018