Zapraszamy na wyjątkowy kobiecy koncert!

20:30 >> ŻELAZNE WAGINY 

21:30 >> PAULINA PRZYBYSZ Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM KATARZYNY NOSOWSKIEJ 

23:30 >> Afterparty: Adelix Ostaszkiewicz i SAYURI. Dwie dziewuchy z głową do muzyki, sercem do tańca i nieskończonymi pomysłami na sety. Lubią się i szanują wzajemnie swoje muzyczne odpały. Sayuri to doświadczona DJ-ka, organizatorka imprez i diggerka, z wyrobionym gustem do mocnych basowych brzmień, rapu i najszybszej elektroniki, jaką umiecie sobie wyobrazić. Adelix od lat prowadzi autorskie audycje muzyczne w Radio Kampus(BASSTRONOMYBeat Kultura), uwielbia charakterystyczne utwory, ma słabość do popu i starych szlagierów. 

Podczas afterparty Placu Kobiet spotkają się w pół drogi, wybierając ulubione kobiece utwory, te z klasą, te słodkie i te z pazurem - wszystko w imię doskonałej majowej rozrywki na Placu Defilad.

#wstępwolny #plackobiet #miastowlecie #wszyscynaplac

>> Plac Kobiet na 100-lecie praw wyborczych kobiet <<

W dniach 11-13 maja 2018 centralną część Miasta, Plac Defilad, oddajemy kobietom. Symbolicznie i realnie. Pod Pałacem Kultury i Nauki pojawią się tabliczki z nową nazwą przestrzeni „Plac Kobiet #1”oraz mapa kobiecego DNA miasta, czyli kobiecy portret Warszawy. Koncerty, debaty i dyskusje, warsztaty, działania performatywne i pokazy filmowe. Wielkie i małe tematy kobiece, monologi i wielogłos, znane i całkiem nowe wątki oblicza współczesnej kobiety. 

W 2018 roku piąta edycja Placu Defilad startuje wspólnie z 15. Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity. W programie festiwalu projekcje filmowe powiązane z prawami kobiet na świecie oraz wydarzenia, m.in. maraton wpisywania do Wikipedii haseł o obrończyniach praw kobiet czy warsztat hafciarski: Odhaftuj się! – organizowane z Amnesty International.

 _________________________________________

ŻELAZNE WAGINY

Feministyczny punkband tworzą go aktorki kabaretu „Pożar w Burdelu”. Zespół zaliczany jest do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. 

PAULINA PRZYBYSZ

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” został wydany pod koniec 2017 roku.

PARTNER: Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

Dołącz do wydarzenia